Skvělé ponaučení =oD

8. června 2007 v 21:41 | by Baaari |  Blbůstky
Učitel filozofie jednoho dne přišel do třídy. když se studenti usadili, vzal ze šuplíku nádobu a naplnil ji až po vrch kameny. Potom se zeptal studentů, jestli si myslí, že je nádoba plná. Studenti s tím souhlasili.
Pro pokračování klikni na "celý článek"...

Potom profesor vzal krabičku s kamínky a vysypal je do nádoby s kameny, zatřísl nádobou a samozřejmě, že kamínky propadaly mezi kameny. Profesor se zeptal studentů znovu: "Je teď nádoba plná?" Studenti se pousmáli a souhlasili, že je.
Ale profesor vzal krabičku s velmi jemným pískem a vysypal ho do nádoby. Samozřejmě písek vyplnil i ty nejmenší mezírky mezi kameny. Teď už byla nádoba opravdu plná.
Potom profesor řekl: "Touto ukázkou jsem chtěl znázornit, že život je jako tato nádoba. Kameny znázorňují věci ve vašem životě jako jsou vaše rodina, partner, zdraví, děti... všechno, co je tak důležité, že kdyby jste to ztratili, bylo by to velmi zničující.
Kamínky znázorňují ostatní, méně důležité věci. například váš dům, auto...
A písek je všechno ostatní. Dorbnosti. když dáte písek do nádoby jako první, nezůstane tam místo pro kameny. To stejné platí v životě. Když budete ztrácet čas a energii na drobnosti, nikdy nebudete mít čas na ty opravdu důležité věci. Věnujte pozornost rozhodujícím věcem ve vašem životě. vždy bude čas jít do práce, uklidit dům, uvařit oběd, nakoupit. Určete si své cíle, to ostatní jsou jen kamínky a písek."
Pak přistoupil student a pta se profesora: "Myslíte, že nádoba je už plná?" Profesor připustil, že ano. Student vzal půllitr piva a vlil ho do nádoby. Pivo se vsáklo do písku.
Ponaučení? Na pivo se vždycky místo najde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama